KOT PERSKI

Koty Perskie również są jedną z najstarszych kocich ras, pochodzą z dawnej Persji (stąd ich nazwa) czyli teraźniejszego Iranu. Są to urodziwe i bardzo łagodne i towarzyskie zwierzęta. Przodkowie nie mieli tak bujnego futra i tak spłaszczonego nosa. Obecne koty charakteryzują się obfitym futrem i krótkim ,spłaszczonym pyszczkiem. Budowa kota jest krępa ,ale i muskularna,futerko miękkie i długie. Umaszczenie może być przeróżne od złotego do brązowego i co ciekawe każdej barwie może odpowiadać inny kolor oczu. Mogą mieć też rózne kolory oczu np. jedno zielone drugie niebieskie.

Persy są zrównoważone ,towarzyskie i bardzo łagodne,dzięki temu są pozytywnie nastawione do ludzi i szybko się do nich przywiązują oczywiście jak Syjamskie uwielbiają być w centrum uwagi. Zazwyczaj są one ciche i leniwe i wyróżna je dość mała aktywność fizyczna. uwielbiają się wylegiwać. Raczej dobrze znoszą towarzystwo innych domowników oraz zwierząt. Bywają uparte. ze względu na swoje długie futerko wymagają codziennej pielęgnacji oraz przemywania oczu,ponieważ kanaliki łzowe mogą się zatkać co prowadzi do chorób oczu. Koty perskie wymagają regularnej pielęgnacji.

Ze względu na różne charaktery w/w kotów osobie dłużej przebywającej poza domem poleciłabym kota Perskiego,ponieważ potrzebuje on mniej uwagi ze strony właściciela,co nie znaczy,że jej w ogóle nie potrzebuje.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *